Atrakcje Bieszczadów

 

Kiedy już zapadnie decyzja: „jedziemy w Bieszczady", warto zastanowić się, jakie atrakcje wybrać z bogatej oferty tych terenów. A jest w czym wybierać! Dlatego postanowiliśmy Państwu pomóc i przedstawić najciekawsze miejsca i aktywności jakie czekają w Bieszczadach. Pominęliśmy jedynie kwestię turystyki pieszej, ponieważ jest ona powszechnie znana i w sieci znajdziecie Państwo mnóstwo informacji gdzie i jak chodzić po bieszczadzkich szlakach.

 

Wielu uważa, że zimą nie ma piękniejszego miejsca niż góry. My idziemy jeszcze dalej i uważamy, że nie ma piękniejszego miejsca zimą niż Bieszczady. Stoki są tu łagodniejsze niż w Tatrach, nie znajdziemy również ogromnych nartostrad na miarę Alp, ale również nie brakuje rozrywek – zarówno dla wieloletnich narciarzy jak i tych początkujących bądź jeżdżących rekreacyjnie z rodzinami. Pozwoliliśmy sobie przygotować krótki przewodnik po stokach i zimowych atrakcjach Bieszczadów.

 Co każdy narciarz powinien wiedzieć o Bieszczadach?

Na narty w Bieszczady?... Góry, które przed wojną uznawano za jedne z najlepszych terenów narciarskich w Polsce dziś powoli wracają do łask.

Kierunek południowy wschód – góry atrakcyjne przez cały rok!

bieszczady domkiBieszczady to bez wątpienia najpiękniejsze i najbardziej tajemnicze polskie góry. Zachwycają niespotykaną urodą dziewiczych krajobrazów, obfitując przy tym w pełne wyzwań dla turystów na każdym poziomie zaawansowania szlaki turystyczne. Każda forma wypoczynku pośród tych pięknych górskich pasm, czy to aktywne zwiedzanie, czy po prostu podziwianie widoków, to relaks, który wydajnie regeneruje nasze życiowe akumulatory. Turystom przybywającym w Bieszczady Wysokie oraz nad Jezioro Solińskie proponujemy spacery po Połoninach, a bardziej wytrwałym zdobycie wyższych szczytów takich, jak Tarnica (1347 m n.p.m.) czy Mała i Wielka Rawka (1307 m n.p.m.). Większość szczytów ma możliwość wyboru kilku zupełnie różnych tras podejścia – o rozmaitym stopniu trudności, jak też czasie potrzebnym na ich przebycie. Nawet jeśli ktoś stawia pierwsze kroki na górskich szlakach, Bieszczadzkie stoki są przyjazne górskim debiutantom. Trasy o niższym stopniu trudności, doprowadzą każdego na wspomnianą już Małą i Wielka Rawkę, Smerek, Połoninę Wetlińską – zachęcamy do spróbowania swoich sił!

Miejsce na udany rodzinny wypoczynek

wczasy w bieszczadachSzukasz miejsca na miłe wakacje z rodziną? Chcesz urlop spędzić razem ze swoim przyjaciółmi w atrakcyjnym miejscu? A może pragniesz samotnie odkrywać nowe miejsca?

W każdym przypadku Bieszczady stanowią znakomity cel! Wczasy, czy też wakacje w Bieszczadach to dla wielu czas niezwykle ciekawy, radosny oraz pełnym niezapomnianych wrażeń. Zanim jednakże rozpoczniesz poznawania tej wyjątkowej krainy, dobrze jest znaleźć właściwe miejsce na nocleg, dzięki czemu wczasy w Bieszczadach będą naprawdę udane.

Horb oraz Dom Gościnny Borsuczyna to obiekty, które potrafią zachwycić każdego. Tworząc każde z tych miejsc zadbaliśmy, aby zarówno ich wnętrza, jak również otoczenie były wygodne, przytulne oraz funkcjonalne. Goście przybywający do nas samochodami mają zapewnione miejsca na przestronnym i oświetlonym parkingu. Wieczory spędzać można przy specjalnie przygotowanym miejscu na ognisko bądź grillu. Stojaki na rowery oraz pomieszczenia do ich przechowywania przygotowaliśmy z myślą o osobach preferujących aktywny wypoczynek. Ponadto, Horb posiada hamakarnię widokową oraz saunę z widokiem na Połoniny, a obok obu obu obiektów znajdują się place zabaw dla dzieci.

wakacje w bieszczadachWnętrza obu naszych obiektów są przyjazne oraz funkcjonalne. Oferujemy pokoje 1, 2 i 3 osobowe oraz apartamenty, który pomieszczą nawet 6 osób. Łazienka, telewizja oraz bezprzewodowy Internet dostępne są w każdym z obiektów

Decydując się na pobyt w Domu Gościnnym Borsuczyna, korzystać można z przytulnego salonu z w pełni wyposażoną kuchnią. Pierwsze z pomieszczeń daje okazję spędzenia miłych wieczorów przy kominku, drugie pozwala wygodnie przyrządzać posiłki. Horb posiada natomiast wygodny salon z wyposażeniem multimedialnym, gdzie można ciekawie spędzać czas bądź też zorganizować spotkanie lub szkolenie.

Dom Gościnny Borsuczyna

Strzebowiska 27
38-608 Wetlina
kom: 601 22 41 22
kom:797 13 03 07
mail: dom@borsuczyna.pl

Gościniec Horb

Strzebowiska 38
38-608 Wetlina
kom: 601 22 41 22
kom: 797 13 03 07
mail: pensjonat@horb.pl

Z miłości do Bieszczadów.

BORSUCZYNA

Wideo tour.

HORB

Wideo tour.

Pensjonaty Bieszczady.

Z miłości do Bieszczadów.