Kierunek południowy wschód – góry atrakcyjne przez cały rok!

bieszczady domkiBieszczady to bez wątpienia najpiękniejsze i najbardziej tajemnicze polskie góry. Zachwycają niespotykaną urodą dziewiczych krajobrazów, obfitując przy tym w pełne wyzwań dla turystów na każdym poziomie zaawansowania szlaki turystyczne. Każda forma wypoczynku pośród tych pięknych górskich pasm, czy to aktywne zwiedzanie, czy po prostu podziwianie widoków, to relaks, który wydajnie regeneruje nasze życiowe akumulatory. Turystom przybywającym w Bieszczady Wysokie oraz nad Jezioro Solińskie proponujemy spacery po Połoninach, a bardziej wytrwałym zdobycie wyższych szczytów takich, jak Tarnica (1347 m n.p.m.) czy Mała i Wielka Rawka (1307 m n.p.m.). Większość szczytów ma możliwość wyboru kilku zupełnie różnych tras podejścia – o rozmaitym stopniu trudności, jak też czasie potrzebnym na ich przebycie. Nawet jeśli ktoś stawia pierwsze kroki na górskich szlakach, Bieszczadzkie stoki są przyjazne górskim debiutantom. Trasy o niższym stopniu trudności, doprowadzą każdego na wspomnianą już Małą i Wielka Rawkę, Smerek, Połoninę Wetlińską – zachęcamy do spróbowania swoich sił!

 

Maszeruj z kijami przez rezerwaty – bieszczadzki Nordic Walking

Trasy spacerowe bieszczadzkiego nordic walkingu to 18 szlaków spacerowych – ścieżek przyrodniczych. Przemierzanie okolic jezior: Solińskiego oraz Myczkowskiego pozwoli każdemu maszerującemu z kijami piechurowi na poznanie bogactwa tamtejszej fauny oraz flory, w tym zbiorów nowo powstałego eko-muzeum „W Krainie Bobrów”. Wartą podkreślenia informacją dotyczącą tras nordic walking, jest dostępność dwóch z tras spacerowych (bezpośrednio przylegających do Jeziora Myczkowskiego) dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Trasy spacerowe nordic walking komunikują ze sobą trzy gminy: Lesko, Olszanicę oraz Solinę, a do tego przebiegają w bezpośredniej bliskości aż czterech rezerwatów dzikiej przyrody. Serdecznie zachęcamy całe rodziny do zaspokojenia ciekawości poznawczej i połączenia obserwacji bobrów ze wspomagającym zdrowie wysiłkiem, który łączy pokolenia. Rodzinom przybywającym w Bieszczady domki, w których można wypocząć w komfortowych jak w pensjonatach warunkach: Horb oraz Borsuczyna o każdej porze roku z przyjemnością powitają Państwa w swoich gościnnych progach.

Górska turystyka jeździecka – szlaki konne PTTK Bieszczady

domki bieszczadyPolskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze promuje Bieszczady jako region wprost wymarzony do uprawiania górskiej turystyki jeździeckiej. Doświadczeni przewodnicy polecają podziwianie gór z perspektywy końskiego grzbietu, podzielone na kilka etapów, obejmujących od 5 do 8 godzin pełnych wrażeń przejażdżek. Kilkudniowy wypad w Bieszczady, połączony z wyprawami jeździeckimi, pozwoli w pełni zapoznać się z urokliwymi górskimi krajobrazami oraz zwiedzić Bieszczady Wysokie dosłownie i w przenośni „wzdłuż i wszerz”. Trasy konne prowadzą przez miejscowości takie jak Przysłup, Nasiczne, Wołosate, Serednie Małe czy Wola Michowa. Doskonałą bazę wypadową na każdy dzień wyprawy stanowią, w takim przypadku, obiekty noclegowe zlokalizowane w przepięknej wsi Strzebowiska: Horb oraz Dom Gościnny Borsuczyna. Te domki w Bieszczadach, są przy całym nowoczesnym wyposażeniu, pod względem wystroju, esencją bieszczadzkiego folkloru. Możliwość zakosztowania lokalnych smakołyków będzie dopełnieniem aktywnego wypoczynku, pozwalając na pełne rozsmakowanie się w specyfice regionu. Zapraszamy serdecznie przez cały rok!

Dom Gościnny Borsuczyna

Strzebowiska 27
38-608 Wetlina
kom: 601 22 41 22
kom:797 13 03 07
mail: dom@borsuczyna.pl

Gościniec Horb

Strzebowiska 38
38-608 Wetlina
kom: 601 22 41 22
kom: 797 13 03 07
mail: pensjonat@horb.pl

Z miłości do Bieszczadów.

BORSUCZYNA

Wideo tour.

HORB

Wideo tour.

Pensjonaty Bieszczady.

Z miłości do Bieszczadów.